PSIHOLOĢIJA
Laimīgi cilvēki valkā sporta kurpes
Ir pierādīts, ka mērena fiziskā slodze var likt cilvēkiem justies laimīgākiem. Jebkādu grūtību, slikts garastāvokļa, kairinājuma, dusmu gadījumā, pamēģiniet vingrošanu. Vienkāršākais veids — doties pastaigā, un staigāt strauji.
Iecienītākā sporta veida treniņi ir nepieciešami ne tikai veselībai, svara regulēšanai un skaista ķermeņa veidošanai, bet arī labam garastāvoklim. Pamēģiniet vismaz sešus mēnešus «lietot» dabiskus prieka hormonus un jūs ievērosiet, ka jūsu dzīve ir kļuvusi daudz laimīgāka.
Endorfīni
Endorfīnus ražo ķermenis, lai mazinātu sāpes un stresu. Empīriski ir pierādīts, ka depresijas laikā cilvēkiem samazinājas endorfīnu skaits. Un kad to skaits pieaug, gluži pretēji, ir iespējams nonākt eiforijā, milzīga prieka un laimes sajūtā. Endorfīni tiek ražoti ar pozitīvām emocijām, piemēram, klausoties mūziku, iegūstot pozitīvus iespaidus, no seksa un šokolādes. Dažreiz, kad cilvēks ir laimīgs, viņam gribas lēkt un dejot, eksplodējot ar emocijām. Un pat sliktā garastāvoklī var sākt skriet, lēkt un dejot, un jūs pakāpeniski paaugstināsiet endorfīnu līmeni un sajūtīsiet, ka esat laimīgāki. Tas jo īpaši attiecas uz cikliskiem sporta veidiem: skriešanu, peldēšanu, slēpošanu, riteņbraukšanu, aerobiku, airēšanu un spēlēm: futbolu, basketbolu, volejbolu un citiem.
Dopamīns
Dopamīns ir tieši atbildīgs par baudu. Jo augstāks līmenis, jo vairāk iespaidu. Kad endorfīns tiek ražots no sporta nodarbībām, vienalga, vai jums tas patīk vai nē, dopamīns tiek ražots tikai ar baudu. Šīs vielas līmenis var tikt mākslīgi palielināts ar alkohola, smēķēšanas un narkotiku palīdzību, bet tie izraisa atkarību. Turklāt visās šādas «izklaides» nelabvēlīgi ietekmē organismu. Tajā laikā mīļākais sporta veids ķermeni nostiprina. Atslēgas vārds šeit ir «mīļākais». Pat vislabakais sporta veids, kas jums nepatīk, noteikti pazeminās dopamīna līmeni, un līdz ar to arī prieka līmeni. Vēlaties vairāk jautrības un laimes? Pameklējiet tieši savu sporta veidu.
Laba ziņa — ir pierādīts, ka pat doma par gaidāmo iemīļoto nodarbību faktiski paaugstina dopamīna līmeni.
Serotonīns
Šīs «laimīgs» hormons netiek ražots ar sporta slodzi, bet tieši to atbalsta. Serotonīns uzlabo garastāvokli un fizisko aktivitāti. Jūs jūtaties skumjš un nevēlaties kustēties? Varbūt tas ir tikai serotonīna trūkums. To dabūt ir diezgan viegli, ēdot banānu vai šokolādi. Bet, bieži vien izmantojot šīs «narkotikas», jūs riskējat iegūt papildus svaru. Bet par laimi ir vēl viens vienkāršs un noderīgs veids — saule! Izkļūt no iekštelpas svaigā gaisā. Visvairāk labuma un baudas jūs saņemsiet no sporta nodarbībām svaigajā gaisā. Turklāt pēc aktīvas dienas ārā, jūs gulēsiet daudz labāk. Jūs vēlaties būt vēl laimīgāki? Pamēģiniet izgulēties.